X میرنیوز نکس وان کلیپ ویدیاب کلیپ جدید ویدجین
loading...

آموزش پاک کردن ویروس گوشی اندرویدی بدون آنتی ویروس

مطمعن باشید این مطلب روزی چاره کارتان خواهد بود اگر در دنیای اینترنت گشت و گذار می کنید برنامه نصب می کنید یا وارد سایت های پرخطر می شوید. اکثر ما با اصطلاح Safe Mode در کامپیوتر ها آشنا هستیم و میدان

متن آهنگ

متن آهنگ جدید

تکست آهنگ

آموزش پاک کردن ویروس گوشی اندرویدی بدون آنتی ویروس

مطمعن باشید این مطلب روزی چاره کارتان خواهد بود اگر در دنیای اینترنت گشت و گذار می کنید برنامه نصب می کنید یا وارد سایت های پرخطر می شوید. اکثر ما با اصطلاح Safe Mode در کامپیوتر ها آشنا هستیم و میدانیم چه خاصیت های جالبی دارد. اما در گوشی چطور! آیا تا به حال شده به برنامه ای در موبایل خود شک کنید! چرا مدام به شما پیغام می دهد! حتی وقتی می خواهیم نسبت به حذف آن اقدام کنیم، اجازه این کار را نداریم. باید بگوییم متاسفانه گوشی شما آلوده به ویروس شده است. ویروس هایی که حتی از نام برخی برنامه های معروف آنتی ویروس سو استفاده می کنند. مانند ویروس ۳۶۰ security و FBI و xxx video و … . حتی برخی دستور فعال کردن wifi بطور اتوماتیک و یا قفل صفحه نمایش را می دهند. برای راه حل پاک کردن ویروس گوشی هایی که به طور عادی پاک نمی شوند با ما همراه باشید.

اگر گوشی تان هنوز به ویروس آلوده نشده است، لطفا چند پیشنهاد را حتما در گشت و گذار اینترنتی خود لحاظ کنید:

 • همیشه آنتی ویروس فعالی را در گوشی خود نصب داشته باشید.
 • پس از اتصال به اینترنت، به تبلیغاتی که برای شما ارسال می شود(با اینکه حتی نوع گوشی شما را تشخیص داده اند مثلا در پنجره ظاهر شدهمی نویسند گوشی شما سامسونگ s4 است و ما پیشنهاد می کنیم آنتی ویروس … را نصب کنید چون گوشی شما در خطر است.) توجه نکنید حتی در این مواقع دکمه ok یا No را نیز نزنید و بجای آن دکمه Back گوشی را بزنید تا به صفحه امن قبلی برگردید.
 • برخی صفحات را خود گوگل با عنوان آلوده به ویروس تشخیص می دهد. سعی نکنید وارد آنها شوید.
 • به سایت های پرخطر برای دیدن عکس و دانلود فیلم وارد نشوید. فیلتر شکن ها براحتی به شما اجازه ورود به هر سایتی را می دهند اما فرق است میان سایت یوتیوب با سایت های مستهجنی که آلوده به ویروس هایی خطرناک هستند. از سایت یوتیوب، غولی بنام گوگل حمایت می کند اما از سایت های تیوب فیلم های مستهجن افرادی که قدرت نگه داشتن بیخطر هوست خود را ندارند.

لیست برخی ویروس های اندرویدی معمولا در صفحات آنتی ویروس ها موجود است. مثلا برخی از آنها را در سایت  virus.nq.com  می توانید بینید.

پاک کردن ویروس گوشی اندرویدی

اما اگر از مرحله پیشگیری رد شده اید و گوشیتان آلوده به ویروس شده، روش Safe Mode را برای اولین قدم پیشنهاد می کنیم. در Safe Mode شما قادر به اجرای برنامه های نصبی و برخی امکانات گوشی را ندارید و این باعث افزایش سرعت گوشی شما می شود. همچنین به همین خاطر است که دستگاه شما اجازه فعالیت برخی ویروس های نصب شده روی گوشی شما را نمی دهد و می توانید ویروس های غیر فعال شده را حذف کنید.

پاک کردن ویروس گوشی با رفتن به Safe Mode

هر گوشی حالت خاصی برای رفتن به Safe Mode دارد. برای اکثر گوشی ها معمولا دکمه خاموش گوشی را نگه می داریم و در صفحه نشان داده شده دست خود را روی Power Off نگه می دارید. تا صفحه هشدار برای رفتن به Safe Mode ظاهر شود. OK کنید.

android-safe-mode-1رفتن به حالت safe mode

برای راه اندازی گوشی سامسونگ در Safe Mode مراحل زیر را طی کنید.

۱- ابتدا دستگاه سامسونگ خود را خاموش (Power Off) کنید.

۲- در مرحله بعدی گوشی یا تبلت خود را دوباره روشن کنید.

۳- پس از اینکه انیمیشن راه اندازی گوشی(تصویر زیر) را مشاهده نمودید، دکمه ی کم کردن صدا را فشار داده و چند لحظه نگه دارید.

bigetek-safe-mode

۴- پس از اینکه گوشی شما با حالت safe mode بالا آمد. علامت safe mode را در گوشه سمت چپ صفحه نمایش می توانید ببینید.

bigetek.com-in-Safe-Modeحالت safe mode

حال که وارد safe mode شدیم می توانید هر برنامه ای را که شک دارید، معمولا برنامه هایی که اخیرا نصب کرده اید(مثلا برنامه هایی که کدام تبلیغ نصب نرم افزاری را روی گوشی می کنند یا برنامه ای که اجازه حذف خود را در حالت عادی به شما نمی دهند و …) حذف کنید. برای این کار به تنظیمات گوشی خود رفته و مانند زیر برنامه ویروسی خود را حذف کنید.

bigetek.com Phone-apps-install-uninstall-guideحذف برنامه از گوشی

 

خارج شدن از Safe Mode در گوشی های متفاوت

اما برای خارج شدن از safe mode نیز مانند ورود به آن چندین حالت وجود دارد.

 • اولین کار ریست گوشی به حالت معمولی است.
 • گوشی را خاموش کنید و بعد از یک دقیقه روشن کنید.
 • در حالت روشن قاب پشتی گوشی را جدا و در زمان روشن بودن گوشی باطری را جدا کنید. بعد از ۱ دقیقه دوباره باطری را جا زده و گوشی را روشن کنید.
 • در صورتی که روش قبلی نیز برای خارج شدن از safe mode جواب نداد، علاوه بر باطری، سیم کارت را نیز جدا کنید و بعد از ۱ دقیقه جا بزنید و گوشی را روشن کنید.

اگر بدافزارها یا ویروس ها را نتوانستید از گوشی حذف کنید روی دکمه Force Stop بزنید. برخی برنامه ها با اینکار متوقف خواهند شد تا زمانی که چاره های بعدی را پیاده سازی کنید.

پاک کردن ویروس گوشی با خالی کردن کش

 

گاهی برخی تنظیمات گوشی را به اجبار به safe mode وارد می کند(مثلا پر بودن حافظه گوشی زمانی که برنامه های متنوعی روی گوشی نصب کرده اید یا کش برنامه ها پر هستند و شما نصبت به خالی کردن آنها اقدام نکرده اید یا نمی توانید بکنید). باید کش را بروش زیر خالی کنید تا مشکلات حذف برنامه ها میسر شود. برای این کار باید از حالت ریکاوری گوشی استفاده کنید. وارد شدن به حالت ریکاوری نیز برای هر برند متفاوت است که در زیر به چند برند متفاوت اشاره شده است. گوشی را خاموش کرده و سپس در حین نگه داشتن دکمه پاور برای روشن کردن گوشی، کلید های ترکیبی دکمه Home و دکمه های صدا(پایین یا بالا  که بصورت ترکیبی برای هر کارخانه متفاوت است) استفاده می کنیم تا به حالت ریکاوری وارد شویم. پس از وارد شدن به حالت ریکاوری با کلیهای صدا می توانید بالا یا پایین بروید. و با دکمه پاور(خاموش) می توانید هر گزینه ای را انتخاب کنید.

Samsung Galaxy Series

Turn off the phone hold power button and select “Power Off” from the menu

Now, press and hold Power+Home+Volume Up buttons

Keep holding until device logo shows up and phone restarts again, you should enter recovery mode

If you see a menu instead, then navigate to “Recovery mode” option and press power button to enter

Nexus Series

Turn off the phone

Press and hold Power+Volume Up+Volume Down buttons

Keep holding until you see a menu with Recovery mode option

Navigate to Recovery mode option and press Power button

LG G Series

Turn off the phone

Press and hold Power+Volume down key until you see LG logo, and the menu to enter your phone recovery mode will show up

Just Navigate to Recovery mode option and press Power button

HTC one Series

First disable Fastboot by going to Settings > Battery and disabling Fastboot

Turn off the phone

Press and Hold Power+Volume down key until you see a menu where you can navigate to “Recovery mode” and enter with Power button

Motorola Droid Series

Turn off the phone

Press and hold Power+Home buttons

The phone will turn on and menu to enter recovery mode will show up

Navigate to “Recovery mode” option and press Power Button

حال که به حالت ریکاوری وارد شدیم می توانیم گزینه خالی کردن کش را انتخاب کنیم. گاهی ویروس ها اجازه خالی کردن کش برنامه خود را نمی دهند برای همین غیر فعال نمی شوند.

bigetek android-safe-mode-2حالیت ریکاوری

پاک کردن ویروس گوشی با ریست فکتوری

این کار موجب جان گرفتن دوباره گوشی شما می شود زیرا با برگشتن به تنظیمات کارخانه ای گوشی تمام فایل ها و فولدرهایی که با نصب نرم افزارها و بد افزارها پر شده بودند حذف می شوند. هر چند این آخرین کار در لیست پاک کردن ویروس گوشی اندرویدی است اما موثرترین آنهاست. باز هم تاکید می کنیم که با این کار کل اطلاعات شما حذف خواهد شد. به احتمال زیاد رم خارجی که به گوشی اضافه کردید نیز حاوی ویروس خواهد بود پس آنرا نیز با خود گوشی یا با PC فرمت کنید. در قسمت تنظیمات گوشی وارد شوید و مانند زیر عمل کنید.

bigetek.com Factory-Data-Reset

اگر ریست کردن گوشی با روش بالا نتیجه ای نداشت از حالت ریکاوری انجامش دهید.

bigetek.com android-safe-mode-6حالیت ریکاوری

پاک کردن ویروس گوشی با فلش کردن یا آپدیت

این موثرترین و آخرین مرحله است. یعنی اگر به روش های دیگر نتوانستید ویروس را از بین ببرید باید گوشی را فلش کنید تا کل سیستم عامل آن از بین برود. حال که ریسک این عمل را پذیرفته اید اندروید خود را ارتقا دهید. اگر آشنا به نصب اندروید روی گوشی هستید آخرین ورژن را دانلود و سپس بروزرسانی را انجام دهید(۱۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد اما کار هر کسی نیست) در غیر اینصورت بهتر است به نمایندگی یا تعمیرکار مجاز آشنا رجوع کنید.(قبل از رفتن حتما حافظه خارجی را از گوشی جدا کنید.)

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
ارتباط با مدیر از طریق تلگرام

برای ارتباط با مدیر سایت از طریق تلگرام روی عکس زیر کلیک کنید

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1394/5/31/3491498_823.png

درباره ما
فیلم آهنگ سریال و آموزش در انیس دانلود
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1314
 • کل نظرات : 14
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 82
 • آی پی دیروز : 86
 • بازدید امروز : 271
 • باردید دیروز : 255
 • گوگل امروز : 21
 • گوگل دیروز : 25
 • بازدید هفته : 271
 • بازدید ماه : 9,767
 • بازدید سال : 100,113
 • بازدید کلی : 1,750,527
 • کدهای اختصاصی